




230V Spike Spotlights
Spike Spotlight
★★★★★ 4.4 · 172 reviews
€34.90
€49.90
−30% off
VAT included · Free shipping over €150 in mainland Europe
In stock · ships within 48h- 230V mains powered · always on
- High-output LED · long lifespan
- Robust aluminum body · powder-coated
- IP65 / IP67 weatherproof
- Engineered in France · 2-year warranty
- Easy install · plug or plant-and-go
Free shipping over €150 · €11 flat rate below · 14-day returns
Specifications
| SKU | DEC-GL5BC |
|---|---|
| Category | 230V Spike Spotlights |
| Power source | 230V mains |
| IP rating | IP44 |
| Light output | Up to 1,500 lumens |
| Color temperature | Warm white 3,000 K |
| Warranty | 2 years |
| Designed in | France |